DOROST - Domácí neporazitelnost se rozrostla na 3 zápasy: D.Třešňovec - FC Jiskra B 3:2

05.05.2013 13:48

Sestava: Bohuněk – Mareš, Tobiška, Tovtík, Chládek Adam – Šperlich, Kostelecký, Marek Matyáš, Chládek Martin – Vávra, Hurych (na střídání Marek Michal)
Branky: Chládek Martin, Hurych Roman, Marek Matyáš - Pecháček Martin, Vágner František; ŽK: 1:0

Ve 13. kole nás na domácím hřišti čekal zápas s druhým týmem celkového pořadí a my jsme byli v očekávání, jak se vyrovnáme hře tak silného týmu, protože v prvních dvou kolech jsme měli za soupeře týmy ze „spodní části tabulky“.

Nastupovalo se téměř za ideálního fotbalového počasí, zataženo a teplota kolem 18°C. Co víc si přát, když Vám nesvítí slunce do očí a není velké vedro. Tím pádem vám neodchází rychle fyzická kondice. Po zahajovacím hvizdu se do sebe oba týmy pustily s plným nasazením a útok střídal útok. Po jedné pěkné kombinaci ve středu hřiště se dostal za obranu domácí útočník Hurych, který nadvakrát překonal hostujícího gólmana, 1:0. Radost domácích nevydržela dlouho a hosté snížili ze standartní situace. Centrovaný míč do vápna odhlavičkoval domácí obránce Mareš, ale k balónu se dostal soupeř, který propálil vše, co mu stálo v cestě, a vstřelil vyrovnávací branku, 1:1. Naštěstí nás tento gól nepoložil, ba naopak. Obdrženým gólem se zvýšila naše ofenzivní síla, ze které vzešel domácí gól na 2:1, kdy po úniku z levé strany se Martin Chládek dostal za hostující obranu a bezpečně poslal balón podél gólmana. Po prvním poločase byl tedy stav 2:1 ve prospěch domácího týmu.

Druhá půle začala obrovským tlakem hostů a po sérii rohových kopů se dostali k odraženému balónu, opět propálili shluk těl a vstřelili druhou vyrovnávací branku. Jejich tlak pokračoval i po vyrovnání a začali jsme se bát o slibný výsledek. My jsme začali hrozit pouze rychlými protiútoky, které většinou končili před hranicí pokutového území. Zhruba v polovině druhého poločasu se nám podařilo zužitkovat jeden protiútok, kdy se na půlce dostal k balónu Matyáš Marek a předběhl hostujícího obránce a běžel z úhlu na gólmana. Dokázal si s ním poradit a vstřelil třetí domácí gól, 3:2! Ke konci zápasu tlak hostů rostl, naštěstí se jim nepodařilo vážněji ohrozit domácí branku, a tak zápas dopadl výborně pro domácí tým, který dokázal podruhé dovést zápas do vítězného konce.

Závěrem chci pochválit celý tým, který bojoval od první do poslední minuty a díky tomu si vypracoval několik šancí vstřelit gól. Jmenovitě bych pochválil oba krajní obránce (A. Chládek + Mareš), kteří si poradili s moc šikovným a nepříjemným útočníkem.