DOROST - První výhra sezóny: D.Třešňovec - M.Trnávka/Boršov 2:1

15.04.2013 13:23

První jarní zápas se musel odehrát na umělé trávě v Lanškrouně za ideálního počasí.

V prvních minutách zápasu se oba týmy spíše seznamovali s netradičním povrchem a ani jeden tým si nevtvořil žádnou větší příležitost. Až v 11. minutě zápasu po centru do vápna z levé strany, se snažil obránce hostů, odhlavičkovat centrovaný balón a se vší smůlou umístil balón do své brány do protipohybu hostujícího brankáře. Jednalo se o naprosto stejný gól, který si dali fotbalisti pražské Slavie v sobotním derby se Spartou. Radost z vedení domácích netrvala víc jak 8 minut, kdy po závaru v domácím pokutovém území, se nejrychleji zorientoval útočník hostů a z blízkosti prostřelil domácího brankáře. Stav 1:1 vydržel až do konce prvního poločasu.

Druhá půle začal mírným tlakem hostů. Zhruba v 57. minutě se podařilo domácím úspěšně zakončit povedenou akci po pravé straně a po střele Michala Mereniče z hranice pokutového území se domácí podruhé ujali vedení. V tu chvíli hosté začali ještě víc obléhat domácí branku. Výbornými zákroky držel domácí tým ve vedení gólman Bohuněk Tomáš. Scóre 2:1 mohl ještě navýšit domácí Vávra Dominik, který se dostal k dorážce odraženého míče, avšak v rychlosti netrefil odkrytou bránu. Poslední minuty byly už pro domácí tým hodně vysilující, protože hosté se vrhli do závěrečného tlaku, dokonce jednou i trefili tyč. Po odpískání konce zápasu si mohl celý tým oddechnout a mohl si začít užívat pocitu vítězství. Jednalo se totiž o první vítězství v letošní sezóně.

Diskusní téma: DOROST - První výhra sezóny: D.Třešňovec - M.Trnávka/Boršov 2:1