MUŽI - Povedená domácí premiéra: D.Třešňovec - Dlouhoňovice 4:0

23.08.2011 14:16

První utkání na domácím hřišti se neslo v duchu odčinění herního i zápasového výpadku z minulého kola (0:1 v Helvíkovicích). Soupeřem nám byl tým z Dlouhoňovic, se kterým jsem se utkali poměrně nedávno, během posledního kola minulého ročníku, a zvítězili u nich 5:4.
V základní sestavě se domácím divákům představilo hned několik nových posil - na předstoperu Milan Kopecký, pravého obránce obsadil Milanův bratr Radek, a střední zálohu hrál David Pekař. Začátek zápasu jsme pojali aktivně, ale během úvodních deseti minut jsme si vyloženou příležitost i přes mírný tlak nevypracovali. Hosté se poté osmělili, a poslali několik nebezpečných přihrávek do vápna domácích, které však buď zásahem obrany, nebo domácího brankáře nebyly přetaveny v gól. V druhé polovině prvního poločasu jsme postupně převzali otěže zápasu, ale za zmínku stála jen rychlá akce, založená Davidem Pekařem, kterou po krásné kombinaci zakončil Karel Šilar, bohužel jen do dobře vyběhnuvšího brankáře hostí. V koncové fázi jsme se poté trápili až do konce poločasu.
Druhý poločas jsme zahájili náporem, který jsme dokázali po pouhých třech minutách zúročit ve vedoucí branku. Brankář Radim Nový dlouhým výkopem našel Milana Moravce, ten po rychlém úniku předložil prudkou nahrávkou míč před branku nabíhajícímu Jirkovi Mačátovi, který nadvakrát uklidil míč do sítě. Zanedlouho jsme svůj náskok zvýšili, když Tomáš Holeček propálil z přímého kopu vše, co míči stálo v cestě, a brankář hostí se natahoval marně. Poté domácí tým trochu polevil v obranné fázi, a nechal soupeře z Dlouhoňovic několikrát jít do nebezpečného přečíslení, které ale naštěstí - stejně jako v prvním poločase - zpacifikovala buď obrana, nebo dobře vyběhnutý brankář domácích. Po jedné z dobrých kombinací jsme ale dokázali vstřelit další, třetí branku Milanem Moravcem, a definitivní pojistku přidal po samostatné akci Milan Seidlmann, když prostřelil dlouhoňovického brankáře tvrdou přízemní střelou k tyči. Hosté pak těsně před koncem pohrdli nabídnutou šancí k čestnému úspěchu, a zápas skončil jednoznačným vítězstvím domácího týmu v poměru 4:0.
Autor reportu: Radim

Sestava: Nový - Kopecký R., Pánik, Kopecký M. (Švarc), Jirásek - Mačát J., Holeček, Pekař, Moravec (Chromec) - Kost (Dorazil T.), Šilar K. (Seidlman)
Fakta – branky: Mačát J., Moravec, Holeček, Seidlman. Rozhodčí: Šejna. ŽK: 1:2. Diváci: 150.

Kerhartice – Rybník 2:4 (0:3)
Úvod zápasu se domácím vůbec nepovedl. Neuběhla ani první minuta a hosté zásluhou Markla vedli 1:0. Ve 20. min. se do šance dostal Procházka, ale střela se mu vůbec nepovedla a následující protiútok domácí obrana zastavila pouze faulem. Kareš z nařízené penalty zvýšil na 2:0. Ve 30. min. se trefil ještě Maštera a upravil tak poločasové skóre na 0:3. Paradoxem je, že domácí nehráli vůbec špatně, ale góly stříleli jen hosté. V 54. min. se konečně dočkali domácí, když Hrdina snížil na 1:3. V 68. min. Vrána vrátil hostům tříbrankové vedení 4:1. Skóre zápasu pak v 82. min. uzavřel Procházka. Fakta – branky: Hrdina, Procházka - Markl, Kareš, Maštera, Vrána. Rozhodčí: Ropek. ŽK: 3:2. Diváci: 60.

Dolní Čermná – Helvíkovice 2:4, (1:2)
Mírná převaha domácích, hosté využili prakticky všechny šance. Fakta – branky: Pupík 2 (obě z pen) – vlastní, Kolman, Maťo, Maleček. Rozhodčí: Hanzl. ŽK: 0:1. Diváci: 80.

Králíky/ Č. V. C – Luková 2:1
Zasloužené vítězství domácích, kteří neproměnili několik dalších šancí. Fakta – branky: Pařízek, Pohanka – nehlášeno. ŽK: 4:4. ČK: 0:1. Diváci: 100.

Klášterec n. O. – Albrechtice 3:2 (3:0)
V první půli se domácím dařilo, byli důrazní v koncovce. Výsledkem byly tři branky mezi 30. a 43. minutou. Ve druhé půli vsadili hosté na útok, domácí zvolnili a skóre se začalo otáčet, když hosté úspěšně stříleli v 54. a 74. minutě. Závěr zápasu Klášterec zvládl a vítězství udržel. Fakta – branky: Šroler, Křen 2 – Sokolík, Kollert. ŽK: 2:2. Diváci: 160.

Boříkovice – Rudoltice 3:2 (3:1)
Již v první minutě se dostali hosté do vedení. Po rohu se k odraženému míči dostal Macháček a střelou pod břevno zahájil účet utkání. Domácí ale okamžitě odpověděli a za pět minut bylo srovnáno, Šverák utekl oběma stoperům hostí a srovnal na 1:1. Za další tři minuty se skóre otočilo, Šverák se opět probíjel obranou hostů a byl faulován. Sám proměnil pokutový kop a strhl vedení na stranu domácích – 2:1. Do konce prvního poločasu byli domácí aktivnější a měli řadu dalších šancí. Nakonec se ujala pouze dobře ukrytá a umístěná střela Saňáka z 20 metrů, která zapadla přesně k tyči – 3:1.
Druhý poločas začal vyrovnanou hrou, ale protože domácí museli střídat hráče kvůli zranění, přebírali iniciativu hosté. Ještě před tím, než hosté snížili, postupoval opět domácí Šverák sám na brankáře hostí, ale neuspěl. Naopak hosté zápas zdramatizovali, když se po rohu trefil hlavou Beran. Do konce utkání se hrál vyrovnaný duel, i když domácí měli více příležitostí ke zvýšení vedení. Domácí svoje vítězství uhájili a připsali si první 3 body do tabulky. Zápas odřídil velice dobře mladý rozhodčí Formánek. Fakta – branky: Šverák 2, Saňák – Macháček, Beran. Rozhodčí: Formánek. ŽK: 2:3. Diváci: 70.