MUŽI - Třetí derby, třetí vítězství: D.Třešňovec - D.Čermná 3:2

12.10.2011 12:28

Třetí derby, třetí vítězství…..konečně vítězství!
V zápase 9. kola III. třídy okresního přeboru jsme doma odehráli v pořadí již třetí letošní derby, tentokrát k nám přijel přes kopec celek Dolní Čermné. Soupeř hrál minulou sezónu Okresní přebor II. třídy a proto jsme neměli moc informací o tom, jakým stylem a v jaké sestavě nyní „Čermáci“ hrají. V tabulce byli o tři body před námi a jelikož nás tým utrpěl 4 prohry v řadě se strašidelným skóre 1:18, byli hosté určitě favority zápasu. Také nám reálně hrozilo, že v případě prohry bychom se propadli až na poslední místo v tabulce….no, na sebevědomí to moc nepřidá.
Zápas jsme začali poměrně aktivně směrem dopředu, snažili jsme se tak pokračovat ve výkonu z minulého kola z Kerhartic. Bohužel souhra nám maličko vázla, soupeř až příliš jednoduše odebíral balóny a okamžitě hrozil velice nebezpečnými brejky svých rychlých útočníků do naší obrany, ta byla snahou hrát hlavně dopředu ne vždy pevná a zkonsolidovaná. Několikrát nás od obdržení gólu zachránil brankář Zdenek Sonták nebo i jen prachobyčejné štěstí. Zhruba v 25.minutě soupeř jeden ze svých ataků využil a Formánek nám vstřelil první gól po průniku z levého křídla. Naštěstí se prokázala síla týmu, který nesvěsil hlavy a naopak se začal tlačit ještě víc do útočení, a ono se začalo dařit, naši útočníci dostávali víc balonů a začali se opatrně přibližovat na dostřel branky hostí. Hostům ubylo výrazně i množství nebezpečných výpadů k naší brance, jako kdyby se vstřelením gólu uspokojil. Asi 5 minut před poločasovou píšťalkou jsme se konečně dočkali, po nenápadné akci na hranici vápna u rohového praporku se míč vykutálel k Milanu Moravcovi a ten konečně přízemní střelou protrhl svoji střeleckou smůlu. Do šaten se šlo za vyrovnaného stavu 1:1.
Druhý poločas jsme začali stejně jako ten první skončili, aktivně. Drželi jsme míč častěji na kopačkách než soupeř a snažili se o vstřelení vedoucího gólu, hosté opět spoléhali spíše na rychlé protiútoky. Přes naši aktivitu jsme byli opět z jednoho protiútoku asi v 60.minutě potrestáni, útočník hostí si sice před vstřelením gólu míč zpracoval rukou, ale rozhodčí měl toto schováno za těly hráčů a proto gól uznal 1:2. Třešnovec se opět nepoložil a pokračoval v trpělivém dobívání se do vápna hostí. V 70.minutě jsme potom vstřelili gól opět Moravcem, kdy se Mejla trefil parádní střelou přímo od rohového praporku 2:2. Tento úspěch nás motivoval a hráči Třešnovce začali zvyšovat obrátky, cítili, že by mohli vítězství konečně přetáhnout na svoji stranu. Dokonalou šanci jsme dostali v 75.minutě, kdy byl po faulu hostí odpískán pokutový kop. Filip Ambrož dokázal poslat gólmana k jeho pravé tyči, no trefil, ale tu levou a penaltu tak neproměnil. Naštěstí hráč hostí v 88.minutě „sešrotoval“ ve svém vápně Tomáše Holečka, pozorný rozhodčí pochopil a my dostali šanci na reparát. Druhou penaltu proměnil střelou k tyči Aleš Dorazil.  Pak už se nic nestalo, 3:2 jsme vyhráli.
Celý tým je určitě nutno pochválit. Proti silnému soupeři, po šňůře nepodařených zápasů a po tom, kdy v zápase dvakrát prohrával, dokázal zvítězit. Bylo by dobré výkon a hlavně výsledek zopakovat příští týden v Boříkovicích, kde se nám nikdy moc nevedlo.
Autor reportu: Švája

Sestava: Sonták - Jedlinský (Kopecký M.), Pánik, Holeček, Jirásek - Ambrož, Seidlman (Švarc), Pekař, Mačát D. (Dorazil A.) - Šilar K. (Kost), Moravec
Branky: Moravec 2, Dorazil A. - Formánek, Novák

Výsledky dalších zápasů 9.kola:

Rybník – Helvíkovice 4:0
Fakta – branky: Martin Kareš, Michal Kareš, Škrob, Maštera. ŽK: 2:2. Diváci. 100

Králíky/ Č. V. C – Rudoltice 1:1 (PK: 5:6)
Na podmáčeném hřišti a za neustálých přeháněk probíhal celý zápas. V prvním poločase byli domácí lepším týmem a zaslouženě šli do vedení.
Druhý poločas ovládli hosté a dvě minuty před koncem druhého poločasu srovnali skóre zápasu.
Fakta – branky: Kostúr – nehlášeno. Diváků: 60.

Klášterec n. O. – Boříkovice 3:1
V první půli se nehrál příliš atraktivní fotbal. O něco fotbalovější domácí se ujali vedení brankou Fišera. Druhý poločas přinesl několik povedených fotbalových akcí. Hosté v 70. minutě snížili na 2:1, čímž zápas zdramatizovali. Dvě minuty před koncem ale rozhodli o vítězství domácí hlavičkou Šimka.
Fakta – branky: Michal Fišer, Šroler, Šimek – Švejda. Rozhodčí: Budina. ŽK. 1:0. Diváci: 110.

Luková – Dlouhoňovice 6:1
Luková v chladném počasí zaslouženě zvítězila.
Fakta – branky: Šána, Duspiva 5 – nehlášeno. Rozhodčí: Ropek. ŽK: 1:0. Diváci: 35.

Albrechtice - Kerhartice 4:1