MUŽI - Úspěšný vstup do jara: Tatenice B - D.Třešňovec 0:4

Sestava: Z. Sonták - J. Švarc, L. Celý, R. Kopecký, A. Jirásek - T. Rouha, M. Jedlinský, D. Pekař, T. Dorazil - O. Kost, T. Přibyl
Rozhodčí: Hovorka
Střídání: T. Holeček za T. Přibyla, M. Pánik za L. Celého
Branky: 2x D. Pekař, T. Holeček, T. Dorazil

Report ze zápasu (autor: Peky)
Toho dne 13.4. 2013 fotbaloví fanoušci v celé republice očekávali dva velké duely, slavné derby pražských S, a sice méně tradiční, ale stejně očekávané derby Tatenice B - Třešňovec. Už dopoledne, kdy jsem plnil otcovské povinnosti a jel jsem koupit synovi nové boty, jsem se trochu uklidnil, protože jsem potkal Oldu Kosta na procházce s kočárkem, a tím mi odpadla starost, zda se nekonala v Lanškrouně na vyhlášené diskotéce akce, a zda bude naše útočné eso v plné síle. Při příchodu na hřiště jsem se musel štípnout, zda nejsem ve snu, byly jsme všichni a včas. Sice náš soupeř byl před dnešním zápesem na posledním místě, a jde o tatenickou rezervu, přesto jsme odjížděli s velkým respektem. Před samotným zápasem nás mile překvapil příjezd našich fanoušků, nešlo si jich sice nevšimnout, protože naše pohledy směřovaly ke vstupní bráně s otázkou, zda začátek stihne Tomáš Holeček. Pohled na nebe, byl stejně mlhavý, jako očekávání z výkonu rozhodčího Hovorky. V týmu jsme přivítali novou tvář Tomáše Rouhu. Už při příchodu do kabin, byla vidět nervozita z toho, jak náš jinak respektovaný trenér Miroslav Ježek poskládá sestavu. Jediná kaňka byla nevyřízená registrace Patrika Kerhata, čímž bych ocenil rychlou a bezchybnou praci na FAČR. Bohužel jsme se museli obejít bez Milana Moravce, který změnil bydliště, a z klidného venkova odjel hledat štěstí do hlavního města. A tímto mu snad za všechny přeji hodně štěstí. A vyrovnat se s absencí zcela výjmečně na pohled k smrti nemocného střelce Filipa Ambrože a Milana Kopeckého, který se tou dobou rekreoval neznámo kde. Jediná alternativa přišla nasadit na hrotu uzdraveného Tomáše Přibyla. Zápas začal a na nefotbalovém terénu bylo dost nepřesností, která vyvolala i dost nervózních faulů na obou stranách, naštěstí pan rozhodčí Hovorka měl po celý zápas vše pevně v rukou. Snad až na 10 minut, kdy držel v rukách své tkaničky, když si zavazoval kopačky. První poločas bylo pár velkých šancí na obou stranách, a do vedení mohla jít obě mužstva. Naše obrana dirigována zkušeným stoperem Lukášem Celým fungovala na 100%, a když už propadla, byl připraven jako vždy famózní Zdenda Sonták, a poločas tak až na pár šancí Tomáše Přibyla, a několik ohrožení naší branky domácími, skončil 0 : 0. Z naší strany první půle nebyla nijak extra nebezpečná, a z obou stran byla nervózní a snad i díky terénu nepřesná. Šancí se zrodilo pomálu, ale i díky pozornosti obou golmanů skončil poločas bez branek. Po příchodu do kabin se nám oddechlo, byl tam. Ano on, Tomáš přijel!! Místo přestávkových pokynů jsme mu sice hledali gumičku do vlasů, ale stejně jsme byli šťasní, že přijel. Sestava se přeskupila. Míra Jedlinský se posunul ze středu na kraj zálohy, Dorin se posunul do útoku místo Příby, který a není se co divit, po nespočtu soubojů, co podstoupil, se mu přivodilo, doufejme lehké zranění. Druhý poločas jsme vlétli na soupeře, a vyplatilo se. Po chytře zahraném autu Tomáše Holečka, jsem se bleskovou rychlostí, řítil na soupeřovu branku, a jak prohlásil Celda, jako zkušený matador zakončil 1:0. Krátce poté jsme vybojovali roh, který jsem zahrál neskutečně přesně přímo na hlavu Tomáše Holečka 2:0. Než se domácí stačili rozkoukat, vznikl před jejich brankou závar, z kterého jsem pro domácího golmana málo nebezpečnou střelou, poněvadž letěla směrem k rohovým praporkům, ale díky dopadu na právě vykopnutý drn, se zakutálela přesně k tyči domácí branky zvýšil na 3:0 - ale i tak krásná branka. V tu chvíli se domácí nadechli k velkému tlaku, na srovnání a nebo aspoň snížení skóre. Zasáhla síla z hůry a přišla větrná bouře, která všechny odkopy, přihrávky, střely domácích zastavila, snad ještě než vznikly. Když se počasí umoudřilo, a domácí i snad rezignovali, jsme přidali další branku. Nechci se chválit, ale vybojoval jsem na naší půli míč, a přes Jedlina se dostal balón k Dorinovi, a ten chladnokrevně zakončil. Utkání se dohrálo v klidné atmosféře, a za slunečného počasí. Psát každou situaci sem nebudu a nemůžu. Snad stačí, že jsem vyzdvihl svůj výkon, ale musím pár okamžiku připomenout. Výkon Zdendy Sontáka, který ač promrzlý, bez cigarety, hodně podržel náš tým. A myslím si, že byl z jedním faktorů naší výhry. Pokud budu hodnotit hru jednotlivých formací, obrana pod taktovkou Celdy nedostala gól, což snad svědčí za vše. Od správce domácího stadionu jsme si po zápase vyslechli komentář, že tak těžká obrana v Tátenicích dlouho nehrála. A že bude mít hodně práce, aby trávník ve velkých vápnech dal do pořádku. Ale já myslím, že Lajka, Švája i Radek si odehráli své, a i přes pár hororových situací si zaslouží pochvalu. Zálohu snad není potřeba hodnotit. Jedlin i přes problémy se zařízením nového bytu odehrál na středu jako vždy výborně, a snad i proto jsem se nevracel, poněvadž jeho famózní hra mě vždy nadchla, a při jeho pozorovaní jsem se úplně zapomněl vracet. Když připomenu, že chyběl skoro na ARO k odvezení Filda, je dobře, že v našem týmu, i díky přichodu Tomáše Rouhy, vznikla zdravá konkurence. Útok zahrál, co mu naše záloha připravila. Ale i přes nepřesné přihravky od zálohy a musím přiznat i ode mně kluci bojovali a nenechali domaci obraně moc vydechnout, čímž nám dost pomohli.
Na konec referátu patří omluva Aleškovi, že ho neuvádím, snad pochopí proč, dále velké dík našim, ale i domácím fanouškům a celému týmu v čele s trenérem Miroslavem Ježkem za bojovnost. Nemůžu napsat poděkování za předvedenou hru, ale i díky terénu a počasí se to dá snad pochopit. Tento referát píšu ze svého hlediska a mýma očima. Příští týden to může být jinak, naše souhra byla místy mizerná, ale naší bojovností a snad i štěstím jsme to dotáhli do vítězného konce, a tím chci pochválit i hráče domácího týmu za předvedenou hru. Já teď píšu se skleničkou vína a jsem štastný. Já vím, je to jen zápas, jak má žena a nejlepší kamarádka nemůžou pochopit, proč ,, mistrovské utkání " IV. třídy, ale i tak mě těší, že jsme vyhráli, což je hlavní. Vrátím se k začátku, hrálo se i derby pražských S, a jelikož jsem dal dva nádherné góly, tak jsem zastínil tento víkend střelce typu Davida Lafaty a Václava Kadlece :)

Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body PK (Prav)
1. Ústí n.Orlicí C 10 8 2 0 39: 13 28 2 ( 11)
2. Libchavy B 10 6 1 3 25: 26 20 1 ( 1)
3. Dol.Třešňovec 10 6 0 4 34: 16 18   ( 6)
4. Verměřovice B 10 5 3 2 19: 13 18   ( 0)
5. Kerhartice B 10 5 1 4 31: 26 16   ( 4)
6. Dlouhoňovice 10 4 1 5 22: 21 14 1 ( 1)
7. Němčice 9 3 1 5 10: 20 11 1 ( -5)
8. Jehnědí 9 3 1 5 18: 27 10   ( -5)
9. Albrechtice B 10 2 1 7 17: 31 7   ( -5)
10. Tatenice B 10 1 1 8 13: 35 5 1 (-14)

Diskusní téma: MUŽI - Úspěšný vstup do jara: Tatenice B - D.Třešňovec 0:4

Úžasný

Ivet 16.04.2013
Teda Peky, já jsem si nikdy nevšimla, jak jsou vaše zápasy zábavné. Filip se mě ptá, proč si držím pusu, tak jsem mu řekla, že nechci vzbudit Elíka, jak bych se smála nahlas :-D Jsi fakt talent.

Top pisálek

holec 15.04.2013
Peky, jsi talent.... Ale kde je zmínka o Tvých bravurních přihrávkách v závěru utkání ??? Jsi zbytečně skromný.... Jen víc takových zápasů....