MUŽI - Zlepšený výkon body nepřinesl: Kerhartice A - D.Třešňovec 3:1

04.10.2011 12:28

Po výsledkovém nezdaru z minulého kola v Klášterci jsme se jeli porvat o body na hřiště celku z Kerhartic. Jelikož ani zlepšená hra nepřinesla minulý víkend kýžený výsledek, důrazně jsme si vše vyříkali hned po zápase. Do Kerhartic jsme tak jeli s přesvědčením zase o kus posunout herní projev k lepšímu, a také přerušit bodový půst, trvající v už celý měsíc. Mise se nám povedla jen z poloviny.
Prvních 5 minut po výkopu jsme se trochu rozkoukávali, ovšem poté jsme převzali iniciativu. Naše obrana hrála pozorně, záloha začala konečně řádně presovat a napadat soupeřovu rozehrávku, celý tým zlepšil výrazně pohyb. Když se přidaly i povedené finální nahrávky, začali jsme si kromě tlaku vytvářet první gólové šance, bohužel bez gólového efektu. Pravidlo nedáš-dostaneš zaúčinkovalo v 25. minutě, kdy se na hranici ofsajdové pasti uvolnil rychlý domácí útočník, a celou naší polovinou hřiště běžel sám na brankáře, kterého tvrdou střelou na vzdálenější tyč prostřelil. Nesklopili jsme hlavu, a dál hráli svou aktivní hru, jenže se nám nepodařilo proměnit další dvě vyložené šance – jedna šla z dvou metrů do břevna, druhou zastavil obránce domácích na brankové čáře. Ten samý průběh měl i začátek druhého poločasu – nedali jsme M.Moravcem jistý gól z bezprostřední blízkosti, a tak v 60. minutě domácí záložník na našem vápně napřáhnul, a skvělou střelou pod břevno zavěsil „angličana“ – 0:2. Po této brance jsme začali hrát na tři obránce, vysunuli se a hráli dost riskantně. Náš tlak ale postupně pominul, a šance se objevovaly spíš před naší brankou. Dvě jisté gólové příležitosti domácích ještě náš brankář vychytal, ovšem do třetice se po úniku prosadil domácí útočník, a střelou zblízka do šibenice definitivně pohřbil naše naděje na bodový zisk. Snažili jsme se alespoň vstřelit branku, což se nám po dlouhém výkopu gólmana, který hlavou prodloužil do sítě Švarc, podařilo  - 1:3.
I přes další prohru se na naší hře dalo najít oproti minulým zápasům několik pozitiv. Nebyli jsme už pasivní, výrazně jsme zlepšili pohyb bez míče, agresivitu v napadání, finální přihrávku – jen tolik důležité zakončení ještě nepřišlo. Pokud udržíme tento trend, a proměníme vypracované šance, body brzy přijdou. Ideálně hned v nejbližším zápase, kdy v derby vyzveme na domácím hřišti D.Čermnou.
Autor reportu: Radim

Sestava: Nový - Dušek (Švarc), Holeček (Dorazil T.), Pánik, Jirásek - Ambrož, Seidlman, Pekař, Jedlinský - Moravec (Šilar K.), Kost (Přibyl)

Komentář z Orlického deníku: Hosté byli lepším týmem, vypracovali si spoustu gólových příležitostí, ale v brance domácích čaroval Roman Kopeček, který byl hvězdou tohoto zápasu. Fakta - branky: Váně 2, Fischer – Švarc. Rozhodčí: Laštovka. ŽK: 3:3. Diváci: 80.